16.
01/2021

♥ Od Ačka až k Zetku ♥

Na začiatku bola láska. K mačkám a psom, vlastne ku všetkým živým tvorom, ale mačky a psy boli top.

Keď sme pred dvanástimi rokmi začínali s chovom, tak sme nevedeli do čoho ideme. Vtedy sme ešte ani neuvažovali o tom, že by sme mali chovateľskú stanicu.  S deťmi sme nejaký čas uvažovali o mačičke. Zháňali sme infošky kde sa dalo. Chodili sme na výstavy, rozprávali sa s chovateľmi o ich mačičkách, aké majú povahy, čo obnáša starostlivosť  o nich a vôbec  zisťovali sme všetky okolo mačičiek.

Z  plemien sme mali troch favoritov a nakoniec to vyhrala Mainská mývalia. Tie roky ukázali, že to bola dobrá voľba, ani dnes  - s tým, čo vieme, by sme nevolili inak. Je pravda, že sa nám páčia aj iné plemená, ale skôr tak na pohľad, nie, že by sme sa  chceli venovať ich chovu.

Maine Coon - mainská mývalia mačka - www.maine-coons.sk

Pred pár dňami sme sa dostali k Zetku. Posledné písmeno v abecede. Neviem či ten čas ubehol rýchlo, ale nesmierne nás obohatil. Nie je to len o roztomilých mačiatkach, víťazstvách na výstavách, ale aj obavách, vyčerpaní  o chvíľach, kedy musíte robiť ťažké rozhodnutia ... napriek tomu, to pozitívne prevažuje. Ten fantastický pocit, keď prídem z práce domov a vítajú ma (okrem detí ☺ )  nežné labky a drsné jazýčky ♥ by som nemenila, stojí to za to