Maine Coon niekoľko faktov - Mačka, alebo kocúr?

Maine Coon - mainská mývalia mačka - www.maine-coons.sk Už ste sa rozhodli, že mačiatko je to pravé pre vás a riešite dilemu: 

"Mačka, alebo kocúr?

Skúsenosti od psíčkarov, že fenky sú prítulnejšie ako kocúri tu vôbec neplatí. Je to presne naopak.

Ako prvú sme si obstarali mačičku. Bola to láska na prvý pohľad a neľutujem. Mali sme mačičky aj iných plemien, aj obyčky (zámerne nepíšem "len" obyčky - lebo to sú také isté dámy ako papieráčky) - všetky ako maznáčikov - kastrátikov. Všetko ženy. U tejto mainskej krásky ma prekvapila  tá neuveriteľná povaha. A to som ešte nepoznala tú mužskú verziu ☺. 

Mainské ženy (maine coon mačky) sú úžasné spoločníčky, hravé, empatické, spoločenské  .... čo si dokážu udržať mierny nadhľad nad vecou a majú svoju hrdosť.

Mainský muži (maine coon kocúri) sú úžasní spoločníci, hraví, empatickí, spoločenskí ...... čo ostanú snáď na vždy chlapcami ♥ budú vždy ten level dva, za ženami, ktoré sa občas tvária, ako dámy ☺, nebudú vás kritzovať za nevhodné správanie a keď ich vyhrešíte, tak to berú ako váš momentálny úlet a neprestanú sa vami baviť na rozdiel od žien - tie vám dajú najavo, že v lepšej spoločnosti sa takéto správanie netoleruje, oni spravia výnimku - ale iba preto, že ste to vy, ale nie hneď ☺

Aby som to zhrnula - ak hľadáte kamárata - gaučáka, tak kocúr je to pravé. Maine coon v dospelosti je impozatný a kastrát úžasný! Mať pri sebe veľké pradúce chlpaté telo - to je terapia na nezaplatenie - viem o čom hovorím a vrele každému odporúčam!