15.
12/2019

Takto to začalo ....

Koniec roku je čas, kedy bilancujeme, hodnotíme rok, ktorý sa chýli ku koncu. Ja som som si uvedomila, že takto pred 10timi rokmi sa nám narodili naše prvé mačiatka.

Nevedeli sme čo nás čaká. Čo výchova mačiatok obnáša. Že to nie sú len tie "ňuňu" chvíle, ale sú aj také, čo nás dosť potrápia. Hneď pri prvých mačiatkach sme si vyskúšali prikrmovanie, lebo Ajka ako prvorodička potrebovala čas, kým sa naučila o mačiatka starať. Naučili sme sa rozoznávať kedy mrčanie mačiatok je OK a kedy sa niečo deje. Zistila som, aké to je, keď sa Vám dostanú do postele ☺ (je to super ♥) a už inde spávať nebudú.... ako rastú a už od malinka sa ukazujú ich povahy. Kto bol výmyselník od malinka, tak ním je aj, ako veľkáč a pohoďák, je pohoďák ....

Zistili sme aj to, že hádam najťažšie je rozlúčiť sa týmito drobcami. To sa nezmenilo ani po rokoch. Aj teraz sa s drobcami nelúčim ľahko (hoci to moje pragmatické ja mi dohovára, že si predsa nemôžeme nechať všetky ...), pomáha mi jedine to, že verím, že sa v nových rodinkách budú aspoň tak dobre ako u nás a že aj  iný môžu spoznať, aký sú fantastický spoločníci. Ako vedia vycítiť náladu a aj keď prídete domov unavení, s náladou pod psa, tak Vám ju o chvíľu vylepšia.

  ♥  Moji milí Ačkari, blahoželám Vám k Vašej prvej okrúlici a želám pohodový gaučársky život  ♥

Maine Coon - mainská mývalia mačka - www.maine-coons.sk