18.
09/2021

Drobček D

Mia. Musím začať Miou - teda Elizou Mia a Leo * SK (Elišku už máme, tak jej prischlo meno Mia). Je dcérou nášho Newerhooda. Vyrástol z neho krásny kocúr, preto som chcela po ňom dievčatko. Veľmi som sa potešila, keď sa Mia narodila. Vyvíjala sa veľmi pekne,  podedila tatovu veľkú papuľu a aj jeho robusnosť. Mia je taká crazy girl. Stále ako by mala v sebe kus puberťáčky.

Dospela, vybrali sme jej ženícha. Prišiel deň "D" a bolo to také zvláštne. Ruju mala iba deň (obyčajne ruja trvá 5-7 dní) a ani som nevidela, že by ju Fabian nakryl. Pred pár dňami sa mi zdalo, trošku pribrala v bokoch a zistila som, že pravdepodobne je tehotná. Dala som ju k synovi do izby. Tvárila, že nechápe prečo, ale keď chcem, tak bude s Maťom.  Kontrolovali sme ju, omacávali bruško (či sa nezväčšujú cecíky), pozerali pod chvost (či neodchádza hlienová zátka) - síce s  mierne nadvihnutým obočím, ale tolerovala náš zvýšený záujem. ... Nebyť toho mierne zväčšeného bruška, tak by som neverila, že je tehotná.

Taký pôrod som nezažila. Vôbec nejaká príprava. Predpôrodné znaky.  Večer som bola pri nej, maznali sme sa a zrazu sa objavilo mačiatko. Neviem, ktorá z nás bola viac prekvapená. Tak ako ja som bola prekvapená, že je tehotná, tak Mia je prekvapená z cvrčka. Tvári sa tak, že nevie, kde sa to tam vzalo a ani čo má s tým robiť. Je zašpinená a to malé stále po nej lozí ....Umýva seba, umyje aj to drobča, ale stále má ten nechápavý výraz. Podarilo sa mi ju ukľudniť natoľko, aby sa malý mohol prisať a hladkáme sa, aby sa napil. Verím, že keď sa spamätá z toho prekvapenia, tak pochopí, že je mamina ♥

Maine Coon - mainská mývalia mačka - www.maine-coons.sk