10.
02/2023

Nezvyčajný kľud

Všetky mačiatka si našli svoje rodinky. Podľa správ z nových domovov sa majú výborne ♥ !  Niekde si našli chlpatých kamarátov, niekde sú ako jedináčikovia (možno zatiaľ ☺)

Boli chvíle, kedy to bolo náročnejšie, ale kým nie sú mačiatka choré, pekne papajú, priberajú a "len" robia čurinu je to v poriadku. Pri početnejších vrhoch bývajú začiatky ťažšie, treba sledovať, či sa všetci dostanú k cecíkom a slabším treba pomôcť. Niekedy ju nutné aj prikrmovať, lebo mamina nestíha. Ale, ako rastú, tak je toto zväčša už jednoduchšie. Keď sa vrhnú na granulky, tak už nestíham dopĺňať misky.

Zaujímavé obdobie je keď začínajú objavovať svet. Pomaly je im pôrodnica "malá", potom  prelozia izbu a vrhnú sa do celého bytu. Vtedy začína skutočná zábava ☺ ranné behy bytom - Velká pardubická je slabý odvar toho, čo dokážu malé, nežné mačiatka ☺ ♥ ☺ Neuveriteľne si veria! Neexistuje nebezpečná výška! Neprekonateľná prekážka ..... Je úžasné ich sledovať (niekdy so zovretým zadkom) čo dokážu vymyslieť. V jednom momente letí ako strela zo škrabadla a nasledujúcom odpadne a zaspí. Občas sú to vtipné polohy, miesta ♥ kde ich vypne. Dobijú si baterky a vymýšľajú znova.

Ako odišli, tak je doma nezvyčajné ticho, kľud ...Veľkáči sa chodia mojkať a my si užívame ich prítulnosť. Keď sú mačiatka, tak sa musia o našu pozornosť deliť s nimi, tak si to teraz vynahrádzame.