14.
12/2018

Adventný čas

 

Pravdepodobne väčšina z nás má Vianoce rada, teší sa zo slávnostných chvíľ a podľahne ich rozprávkovému čaru.

Ja mám toto ročné obdobie veľmi rada. Teším sa na ne, vymýšľam čím by som urobila radosť svojim blízkym, ale aj robím vianočnú výzdobu. A tu by som sa chcela napísať pár slov. Od keby mám deti, tak som volila takú „nerozbitnú“ – prírodné materiály, ktoré znesú detský záujem a potom, ako prišli mačičky, tak v tom pokračujem. Pri mačičkách treba myslieť aj na to, že sú neuveriteľne zvedavé a potrebujú všetko vyskúšať. Preto aj pri zhotovovaní vianočnej dekorácie treba pamätať na to, že mimo iné aj vianočná ruža, alebo tis, tuja sú jedovaté!

Maine Coon - mainská mývalia mačka - www.maine-coons.sk

Niektoré neobjasnené zdravotné problémy (občasné zvracanie či hnačky, záchvaty bolesti…) môžu mať pôvod práve v ohrýzaní a konzumácii toxických rastlín, v extrémnych prípadoch sa takéto incidenty môžu končiť až úmrtím.

Pred psíkmi stačí dekoráciu, rastlinu vyložiť na neprístupné miesto. Pre mačičky také miesto takmer neexistuje, lebo im sa podarí dostať „všade“ .

Mávame aj vianočný stromček – ten je zaujímavý pár dní pre mačiatka, veľkáči ho registrujú, ale ich záujem nie  deštrukčný

Zoznam najčastejšie sa vyskytujúcich rastlín .