14.
12/2018

Adventný čas

 

Pravdepodobne väčšina z nás má Vianoce rada, teší sa zo slávnostných chvíľ a podľahne ich rozprávkovému čaru.

Ja mám toto ročné obdobie veľmi rada. Teším sa na ne, vymýšľam čím by som urobila radosť svojim blízkym, ale aj robím vianočnú výzdobu. A tu by som sa chcela napísať pár slov. Od keby mám deti, tak som volila takú „nerozbitnú“ – prírodné materiály, ktoré znesú detský záujem a potom, ako prišli mačičky, tak v tom pokračujem. Pri mačičkách treba myslieť aj na to, že sú neuveriteľne zvedavé a potrebujú všetko vyskúšať. Preto aj pri zhotovovaní vianočnej dekorácie treba pamätať na to, že mimo iné aj vianočná ruža, alebo tis, tuja sú jedovaté!

Niektoré neobjasnené zdravotné problémy (občasné zvracanie či hnačky, záchvaty bolesti…) môžu mať pôvod práve v ohrýzaní a konzumácii toxických rastlín, v extrémnych prípadoch sa takéto incidenty môžu končiť až úmrtím.

Pred psíkmi stačí dekoráciu, rastlinu vyložiť na neprístupné miesto. Pre mačičky také miesto takmer neexistuje, lebo im sa podarí dostať „všade“ .

Mávame aj vianočný stromček – ten je zaujímavý pár dní pre mačiatka, veľkáči ho registrujú, ale ich záujem nie  deštrukčný

Zoznam najčastejšie sa vyskytujúcich rastlín .